סיום הכיבוש – כינון שלום צודק

רשימת חד"ש-תע"ל תיאבק למען שלום צודק באזור המתבסס על החלטות האו"ם: סיום הכיבוש של כל השטחים שנכבשו בשנת 1967, לרבות פירוק כל ההתנחלויות וחומת ההפרדה הגזענית, הסרת המצור מרצועת עזה, שחרור האסירים הפוליטיים הפלסטינים; והקמת מדינה פלסטינית עצמאית ריבונית בגבולות ה-4 ביוני 1967 שבירתה ירושלים המזרחית, , והכרה רשמית באחריות הישראלית על הנכבה הפלסטינית והעוול שנגרם לעם הערבי הפלסטיני בשנת 1948, ופתרון צודק לסוגית הפליטים הפלסטינים, שמבטיח את זכות השיבה לפי החלטת האו"ם 194.

חד"ש תע"ל מתנגדת ל"עסקת המאה" של ממשל טרמפ וממשלת ההתנחלויות והסיפוח, שנועדה לחסל את השאלה הפלסטינית ולמחוק את זכויותיו הלאומיות של העם הפלסטיני מסדר היום, תוך חרחור מלחמות בשירות האינטרסים האמריקאיים באזור ובעולם.

חד"ש-תע"ל נאבקת לפירוז המזרח התיכון, לרבות ישראל, מנשק גרעיני וכל נשק להשמדה המונית, כחלק מהמאבק למען עולם נקי מנשק גרעיני.

ביטול חוק הלאום – כינון חוקה דמוקרטית

חד"ש-תע"ל תיאבק לביטולו של חוק הלאום בכל האמצעים הלגיטימיים העומדים לרשותה – פרלמנטרים ועממיים, הן בזירה המקומית והן בזירה הבינלאומית. חוק גזעני זה מעגן בחוק יסוד את מצב האפליה הלאומית ואי-השוויון נגד המיעוט הערבי-פלסטיני בישראל, הופך את האזרחים הערבים לאזרחים סוג ב' הלכה למעשה ומכונן אפרטהייד רשמי וגלוי בישראל. התשובה ל"חוק הלאום" היא שותפות רחבה של הציבור הערבי וכל הכוחות הדמוקרטיים בחברה הישראלית למען ביטול החוק, לא "לתקן" או "לרכך" אותו.

חד"ש-תע"ל תתנגד לכל ניסיון לקדם חוקה שאיננה דמוקרטית. חד"ש-תע"ל תתמוך בחוקה שתגן על זכויות האדם והאזרח היסודיות, על הזכויות החברתיות, על אופייה החילוני של המדינה ועל שוויון אזרחיה לרבות שוויון לאומי ואזרחי לציבור הערבי-פלסטיני בישראל; שתפעל לביעור הגזענות וכל ביטויי האפליה והאלימות; שתכלול חקיקה ואכיפה של חוקים האוסרים אפליה, הסתה לטרנספר, הסתה גזענית, והסתה על רקע עדתי, אתני, מגדרי; שתכלול הבטחת שוויון הזדמנויות בעבודה ובכל תחומי החיים – ללא אפליה בשל מין, לאום, שפה, דת, עדה, גיל, מצב משפחתי, מוגבלות פיסית או נפשית או בשל כל סיבה אחרת.

לא לאפליה – כן לשוויון מלא

חד"ש-תע"ל נאבקת למען שוויון מלא, לאומי ואזרחי, לציבור הערבי-פלסטיני בישראל בכל תחומי החיים.

יותר ממיליון וחצי אזרחיות ואזרחים ערבים הם חלק בלתי נפרד מהעם הפלסטיני, ובה בעת חלק בלתי נפרד מאזרחי ישראל. חד"ש-תע"ל דורשת להכיר בציבור הערבי כמיעוט לאומי, בהיותו מיעוט ילידי בעל זכויות קיבוציות ואישיות לרבות ניהול עצמי בתחומי התרבות, החינוך והדת.

חד"ש-תע"ל תפעל להבטחת שוויון מלא בכל תחומי החיים, ותיאבק נגד משטר האפליה הגזענית והדיכוי הלאומי, ולמען שוויון הזדמנויות, שוויון מהותי, צדק מתקן וצדק חלוקתי.

חד"ש-תע"ל תיאבק נגד הפקעת אדמות והריסת בתים, למען הכרה ביישובים הבלתי-מוכרים, במיוחד בנגב, נגד מתווה פראוור בכל צורותיו, למען ביטול חוק קמיניץ ההרסני , למען הרחבת תכניות המתאר של היישובים הערביים, ולמען הקצאת קרקעות לדיור ולאזורי תעשייה ומקומות עבודה.

אנו נאבקים להכרה בזכויות העקורים, לרבות זכותם לשוב לכפריהם ולאדמותיהם; לביטול גיוס החובה המוטל על בני העדה הערבית-דרוזית, ונגד כל תכניות הגיוס הצבאי והשירות הלאומי לצעירים ערבים; להנחלת ערכי הפלורליזם, הסולידריות והסובלנות ולמאבק בנגעי האלימות, הפשיעה ואנרכיית הנשק.

נגד הניצול – למען העובדים

חד"ש-תע"ל נאבקת למען זכויות עובדים, למען צדק חברתי וסביבתי, למען האינטרסים של המעמדות המוחלשים אל מול המדיניות הניאו-ליברלית שהופכת את העניים לעניים יותר, ואת העשירים לעשירים יותר.

ניאבק למען הבטיחות של העובדים במקומות העבודה ולזכותם של העובדים לעבוד וגם לחיות תוך אכיפה מוגברת של חוקי הבטיחות בעבודה. ניאבק נגד העוני והאבטלה, לביטול ההפרטות, למען העלאת שכר המינימום ל-60% לפחות מהשכר הממוצע במשק, ולהבטחת זכויות היסוד לבריאות, חינוך, רווחה ודיור לכל האזרחים.

חד"ש-תע"ל מחויבת להבטחת חינוך חינם, הלכה למעשה, בכל המסגרות החינוכיות-לימודיות, ממעונות היום ועד לאוניברסיטה, ולהגנה על מערכת הבריאות הציבורית כמערכת שוויונית ונגישה.

צמצום התקציב הצבאי, הכולל את תקציבי ההתנחלויות ומשטר הכיבוש, הוא תנאיחיוני להגדלת התקציבים לבריאות, חינוך, רווחה, דיור, תרבות והגנת הסביבה.

שוויון לנשים בכל התחומים

חד"ש-תע"ל נאבקת למען שוויון זכויות לנשים בכל תחומי החיים, ונגד כל צורות הדיכוי, הניצול, האפליה והאלימות נגד נשים במשפחה, בעבודה ובחברה, לרבות פשעי רצח נשים. אנו נאבקים ליישום זכויות הנשים לחינוך, לעבודה, לשכר שווה ולהשתתפות פעילה בחיים הפוליטיים, החברתיים והתרבותיים.

נגד פשיזם – למען הדמוקרטיה

חד"ש-תע"ל קוראת למגר את כל גילויי הגזענות והפשיזם, ולמען הזכויות הדמוקרטיות של כל האזרחים ומתריעה מפני צמצום מעט המרחב הדמוקרטי שעוד נותר במדינת ישראל; לבטל את תקנות ההגנה (שעת חירום), "חוק המאבק בטרור" וכל חקיקה הפוגעת בזכויות ומגבילה את החירויות;, למאבק בלתי מתפשר, פרלמנטרי ועממי, נגד תהליכי הכהניזציה והפשיזציה של השלטון בישראל, אותם מוביל ראש הממשלה נתניהו, ולמען כינון חוקה דמוקרטית המעגנת את ערכי השוויון, הצדק וזכויות האדם, את זכויות היסוד החברתיות ואת החירויות הדמוקרטיות.

מול המתקפה על חופש הביטוי, מול מדיניות של "נאמנות בתרבות", שלילת תקציבים, השתקה וסתימת פיות – ניאבק לתמיכה והעצמה של התרבות והאמנות ללא אפליה או הדרה.

צור קשר

צור קשר עם מפלגת חדש, אנו נחזור אליי בתוך זמן קצר וסביר

שינוי גודל גופנים
ניגודיות